Výstava REMINISCENCE LITTERRA: nezabudnuteľný zážitok prelínania dvoch svetov

KDE a KEDY: KC Kláštor, Rožňava, štvrtok 27. júla 2023 o 18:00.

Pozývame vás na nezabudnuteľný umelecký zážitok, ktorý prepája minulosť a budúcnosť LITTERRY do jedného fascinujúceho celku. Cieľom výstavy je zaviesť vás do počiatkov vzniku LITTERRY prostredníctvom fotografií od Petra Uhrina. Výstava vás postupne prevedie premenou historickej budovy a cez vizualizácie zo štúdia young.s architekti vám priblíži jej budúcu podobu. 

Neodmysliteľnou súčasťou výstavy je videoprojekcia zachytávajúca transformáciu Prvého slovenského literárneho gymnázia na kultúrny hub. Tak, ako LITTERRA v sebe prepája dva zdanlivo nespojiteľné svety – umenie a vzdelávanie, ktoré sa prelínajú, dopĺňajú a krásne spolu hrajú, aj výstava REMINISCENCE LITTERRA tancuje na rozhraní dvoch svetov: minulosti a budúcnosti.

Peter Uhrin je profesionálny fotograf a tvorca videí, ktorý má za sebou množstvo spoluprác doma i v zahraničí. Jeho takmer dvadsaťročná práca zahŕňa umeleckú, dokumentárnu, portrétnu aj produktovú fotografiu. V roku 2019 založil Howkstudio spájajúce viacerých fotografov a filmových tvorcov aktívne sa zapájajúcich do projektov v kultúre, umení a vzdelávaní. 

Vystavené fotografie zachytávajú atmosféru budovy predtým, ako bola odovzdaná stavebníkom. Budete si tak môcť dokonale predstaviť, kde boli umiestnené pôvodné stoličky, radiátory či tabuľa ešte skôr, ako sa budova začala rekonštruovať. Jednotlivé historické predmety sú umiestnené na hliníkových doskách, vďaka čomu si budete môcť predstaviť, ako sa asi mohol cítiť človek stojaci v budove PRED a PO začatí písania príbehu LITTERRY. Celú atmosféru dotvára spomínaná videoprojekcia premietajúca vizualizácie z budúcnosti ako aj hudobný doprovod Freetimers Duo v zoskupení Martin Pižem a Branislav Smetanka. 

Tešíme sa na vás na výstave REMINISCENCE LITTERRA, ktorá vás zavedie do sveta kreativity a umeleckej výnimočnosti. Nezmeškajte túto príležitosť zažiť LITTERRU v jej pôvodnom a zároveň novodobom lesku! 

Zdieľajte: