Diana Jacková

EVENTOVÁ MANAŽÉRKA

Diana je v Litterre súčasťou kreatívneho tímu, ktorý pretvára víziu do skutočnosti. Má na starosti podujatia – od nápadu, po plánovanie až po ich úspešnú realizáciu. Táto práca je pre ňu splneným snom, pretože predstavuje to, čo Dianu bavilo odjakživa – vymýšľať, vytvárať a spájať.


Než prišla do Litterry pracovala v centre pre mladých SPACE v Revúcej. Tu mala možnosť využiť svoje dlhoročné skúsenosti s dobrovoľníctvom, za ktoré v roku 2017 získala ocenenie Srdce na dlani. Práca s mládežou a znevýhodnenými skupinami ju veľmi obohatila a aj vďaka tomu mala možnosť si spraviť kurzy koučingu pre mladých a kariérového poradenstva. Pred piatimi rokmi začala so skupinou kamarátov zakladať kostol pre ľudí, ktorí nechodia do kostola, takže svoj voľný čas v lete trávi na letných táboroch v divočine Muránskej Zdychavy. 


Dida vyštudovala prekladateľstvo a tlmočníctvo na UMB v Banskej Bystrici. Počas tohto obdobia mala tú česť byť súčasťou viacerých verejno-prospešných projektov zameraných prevažne na rozvoj komunít, ľudské práva a zachovávanie a rozvoj demokracie na Slovensku. Verí, že každý z nás môže byť prínosom k tomu, aby bol svet každý deň krajším miestom, či už morálne alebo esteticky. 


Svoju fantáziu využíva aj v umení, ktoré vo svojom voľnom čase tvorí. Venuje sa hlavne tvorbe ilustrácií, omaľovánok, či umeleckých doplnkov do interiéru. No a keď je toho sedenia za kreslením už priveľa, rada vybehne do prírody spomaliť a načerpať energiu a nové inšpirácie – či už pešo alebo na bicykli. Pri týchto potulkách ju sprevádza jej muž Daniel a fenka Čili, najlepší parťáci.