Andrej Lábaj

Školské lavice Prvého slovenského literárneho gymnázia drel práve v súčasnej budove Litterry, preto je veľmi rád, že sa po čase vrátil na „miesto činu“. Tam sa ešte viac zaľúbil do literatúry, umenia a svoju mladícku utrápenú dušu sa snažil liečiť písaním básní, či hrou na gitare.

Roky bol profesionálnym tichým bláznom a pôsobil ako redaktor rybárskeho magazínu a manažérom v spoločnostiach, ktoré sa venujú výrobe a predaju rybárskych potrieb. Dnes už taký tichý nie je, najmä doma, keď vychováva svoje dve nezbedné deti. V Litterre pôsobí ako produkčný, takže žiadne naše podujatia sa bez neho nezaobídu. Rád sa zapája do organizovania a veľmi rád rieši teraz a hneď. 

V poslednom čase ho veľmi zaujala ultralight turistika a s ľahkým batohom a krokom sa v rámci voľného času túla prírodou. Rád sa stará o záhradu a počas dlhých zimných večerov sa venuje plastikovému modelárstvu. Severská krimi literatúra sa mu už prejedla, a tak sa v ostatnom čase rád zahryzne do diel slovenského autora Juraja Červenáka.