Centrum súčasného umenia DOX predstavuje: Kam smeruje (digitálna) budúcnosť     

Už 25. a 26. mája sa stretneme  na sérii workshopov, ktorá je zameraná na zdieľanú predstavu o (digitálnej) budúcnosti. 

Vďaka šikovným telefónom sa nám digitálne technológie dostali doslova pod kožu – sú našim každodenným spoločníkom. Rozumieme však tomu, ako fungujú? Ako sociálne siete odporúčajú príspevky a vyhľadávače odporúčajú reklamu? Slovo algoritmus pôsobí ako magická formulka, ktorá sa stala bežnou súčasťou našich slovníkov. Čo presne toto slovo znamená? Ako súvisia algoritmy a umelá inteligencia? Toto spojenie považujeme za riešenie mnohých našich problémov; vševediaci systém, ktorý nám má zjednodušiť život; ešte viac automatizovať procesy; nahradiť človeka pri monotónnej práci; urobiť náš život „inteligentnejším“. 

Je súčasná verzia umelej inteligencie skutočne inteligentná? A čo presne znamená pojem „strojové učenie“ a ako tieto dva pojmy súvisia? Umelá inteligencia (AI) sa pomaly, ale isto stáva dôležitou súčasťou každodenného života mnohých ľudí. Predstavte si, ako by to vyzeralo, keby AI ovládla svet a stala sa neoddeliteľnou a nevyhnutnou súčasťou každodenného života celej našej spoločnosti. Ako by táto nová realita vyzerala a ako by formovala naše vzťahy? 

Účasťou na workshope sa pripojíte k európskej kampani zameranej na tínedžerov, ktorej cieľom je preskúmať ich skúsenosti so súčasnými technológiami. Workshop vznikol v spolupráci s Tactical Tech v rámci projektu What the Future Wants. 

Ak ste zvedaví a chcete poznať odpovede na spomínané otázky, príďte 25. mája o 17:00 do Gymnázia Martina Kukučína v Revúcej, ktoré sa nachádza na ulici Vl. Clementisa 1166/21.

Na podujatie je potrebné sa vopred prihlásiť na: produkcia@litterra.sk

Vstupné na workshope: 1€

Tešíme sa na Vás.

Zdieľajte: