Nikoleta Kollárová

Niki v Litterre zohráva dôležitú úlohu ako spojka medzi jednotlivými oddeleniami. Všetko manažuje a neustále zabezpečuje, aby procesy od A po Z fungovali ako dobre nastavené hodinky. Celý svoj tím prepája nielen v rámci pracovných povinností, ale aj ako people manažérka, ktorej záleží na tom, aby boli v Litterre všetci spokojní. Niki má množstvo talentov. Ako manažérka sa cíti prirodzene v roli internej koučky, mentorky, či facilitátorky na tímových poradách. 

Kým prišla do Litterry, pôsobila päť rokov ako manažérka v spoločnosti Martinus, a tak aj naďalej prehlbuje svoju vášeň k literatúre. Desať rokov predtým manažovala  informačnú agentúru v Kežmarku a zároveň (pretože je mimoriadne akčná) sa venovala vlastným projektom – založila literárnu kaviareň a pretvorila pre klientov niekoľko obchodných prevádzok. Má obchodného ducha a v spojení s kreativitou, ktorá je jej veľkou vášňou, je pre ňu obrovským potešením byť zapojená do projektu od samotného začiatku jeho tvorby. 

Niki študovala obchodný manažment na Súkromnej obchodnej akadémii. Strávila niekoľko mesiacov na vysokej škole v Austrálii, no napokon sa tejto nádhernej krajiny, ako aj štúdia, bola nútená vzdať. Stále miluje cestovanie a tvrdí, že svet je príliš krásny a veľký na to, aby sme ho neprešli celý. Okrem angličtiny sa dohovorí aj jazykom rodnej krajiny Umberta Eca, kde pravidelne odchádza, ako hovorí:  „Nakopnúť múzu“. Taliansko vníma aj cez svoju ďalšiu vášeň – dizajn. Venuje sa  dekoratérstvu interiérov v svojom osobitnom štýle s dôrazom na lásku k prírode a neustále sa v téme vzdeláva. 

Za najdôležitejšieho človeka v živote pokladá svoju dcéru, ktorá je pre ňu zároveň aj najlepšou priateľkou.